Více o nás

Historie Fotoklubu EX OFFO Děčín

Fotoklub EX OFFO Děčín vznikl v létě roku 2003. Všichni zakládající členové působili v některém z děčínských fotoklubů, a mají za sebou dlouhou fotografickou praxi. Po odchodu z Děčínského výběru jsme pociťovali potřebu kontaktu s kolegy, a touhu pohovořit si o fotografiích. Začali jsme se scházet u p. Hynka Haluzy, kde bylo dost času k hovorům na dané téma. Časem dozrálo rozhodnutí prezentovat naše fotografie na veřejnosti. První nesmělou vlaštovkou byla výstavka našich prací v minilabu p. Jiřího Urbana na začátku roku 2004. Zájem veřejnosti nás v březnu téhož roku povzbudil k instalaci výstavní skříňky v Plzeňské ulici, kde své práce zveřejňujeme dodnes.
První výstavou, která snese toto označení, jsme se představili děčínské veřejnosti v Městské knihovně v dubnu 2004. Od roku 2005 pořádáme pravidelně členskou výstavu vždy v první polovině roku v prostorách Magistrátu města Děčína, dvakrát jsme vystavovali v cukrárně děčínského zámku. Je třeba připomenout, že kromě výstav fotoklubu samého, pořádají naši členové buď výstavy samostatné, ve dvojicích nebo menších skupinách.
Klubovou činnost obohacují společné fotovýlety. Zvyšování úrovně fotografií napomáhají měsíční soutěže. Probíhají nepřetržitě od roku 2007; během let soutěž doznala kvalitativních změn jak v soutěžním řádu, tak v obsahu. V posledních letech pořádáme čtyřikrát do roka soutěže tématické, zadání se každý rok obměňuje. Výsledky soutěže jsou prezentovány ve vývěsní skříňce.
Připomínáme rovněž úspěch členů fotoklubu v soutěžích Porta Bohemica v Ústí n.L. a soutěži s mezinárodní účastí Děčínská kotva.

Bývalí členové fotoklubu
Bejček Jiří ( † r.2008)
Brammer Helmut (r.2006 – 8) SRN
Kolský Milan ( † r.2007)
Zárubová Alena ( r. 2004-6)

Současní členové fotoklubu

Mailové adresy

Bauerová Jaroslava

Haluza Hynek

Hovorka Jiří

Chroust Jaroslav

Kadlec Vláďa

Kalous Jaroslav

Kohoutek Pavel

Konrády Miloš

Krátký Jiří

Kudrhalt Zdeněk

Pájková Věra

Pták Miroslav

Reisinger Eduard

Stejskal Jaroslav

Šafr Václav

Krátce o nás

Vítejte na stránkách Fotoklubu EXOFFO Děčín. Jsme volným sdružením fotografů; scházíme se od roku 2003 jednou za čtrnáct dní k přátelským hovorům o fotografii, vždy jednou za měsíc okořeněných klubovou soutěží. Hledáčkem fotoaparátů se snažíme osobitým způsobem zachytit krásy přírody, život kolem nás, vztahy mezi lidmi i architekturu. Dle časových a zdravotních možností pořádáme společné výlety. Spíše individuálně se věnujeme studiu odborné literatury, své poznatky si však vzájemně sdělujeme. Průběžně zvyšujeme kvalitu fotografické i softvérové výbavy s vědomím, že obraz netvoří přístroj, ale fotograf.